Filmy druga wojna światowa, nazizm, niemcy

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje druga wojna światowa, nazizm, niemcy. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kapitan

7,1
7,5
Film opowiada prawdziwą historię młodego niemieckiego żołnierza, który w ostatnich chwilach II wojny światowej rozpaczliwie walczy o przetrwanie. Ratunek przychodzi, kiedy bohater przypadkowo znajduje mundur kapitana Luftwafe. Podszywając się pod oficera, mężczyzna szybko przybiera potworną tożsamość oprawców, przed którymi wcześniej próbował uciec.
Berlin, 1940 rok. Miasto jest sparaliżowane strachem. Otto (Brendan Gleeson) i Anna (Emma Thompson) Quangelowie, mieszkają w skromnej dzielnicy. Podobnie jak reszta społeczeństwa, starają się walczyć przeciwko partii nazistowskiej. Ale kiedy dowiadują się, że ich jedyny syn zginął na froncie, decydują się przejść do ruchu oporu. W całym mieście, można usłyszeć anonimowe wiadomości krytykujące Hitlera i jego reżim. Inspektor Escherich (Daniel Brühl) z Gestapo zdeterminowany w swoich działaniach prowadzi z nimi niebezpieczną grę w kotka i myszkę. Niebezpieczeństwo tylko wzmacnia determinację Otta i Anny i potęguje ich miłość. Stopniowo ich głębokie milczenie zamienia się w bunt, który przemienia ich życie i małżeństwo.
Belmondo gra francuskiego trenera boksu, który w 1936 roku wyjeżdża na olimpiadę do Berlina. Jak łatwo przewidzieć popada w tarapaty, pomagając uciec żydowskiej rodzinie przed hitlerowskimi prześladowcami.


Grupa statecznych brytyjskich biznesmenów Lewis Pugh, Gavin Stewart, W.H. Grice, Jack Cartwright rezygnuje z gry w polo i tworzy zespół komandosów mających wysadzić hitlerowski przekaźnik radiowy ukryty na jednej z wysp Oceanu Indyjskiego.
Dokument o wydarzeniach, do których doszło od momentu wkroczenia wojsk niemieckich do ich ucieczki we wrześniu 1944 roku na przedmieściach Warszawy, na obszarze obecnej dzielnicy Białołęka. Zazwyczaj uważa się, że zbrodnie wojenne nazistów dotyczyły głównie lewobrzeżnej części stolicy Polski. Okazuje się, że nie tylko...
W okupowanym Paryżu Niemcy planują premierę filmu hitlerowskiej propagandy. Nie wiedzą, że właścicielką kina jest Żydówka, a grupa amerykańskich żołnierzy planuje zamach.
Sally Perel, żydowski chłopak uciekając przed hitlerowcami, trafia do organizacji komsomolskiej w Grodnie, gdzie wciela się w żarliwego wyznawcę ideologii komunistycznej. Los sprawia, że wpada w ręce wyznawców ideologii wyższych ras... i okazuje się dla nich najczystszym egzemplarzem aryjczyka, godnym szlifowania swych umiejętności w kuźni kadr faszystowskiego państwa.
Historia niemieckiej rodziny Essenbeck, przemysłowców, właścicieli fabryki, rozgrywająca się w latach 1933-34, czyli od pożaru Reichstagu do "nocy długich noży". Opowieść o zawiści, walce i upadku godności. Visconti czerpie tu z MacBeth'a, Demonów Dostojewskiego, jak i z Thomasa Manna i z Götterdämmerung Wagnera.

Upadek

7,4
Berlin, kwiecień 1945 roku. Na ulicach panuje chaos nie do opisania. Naród niemiecki czeka na swą nieuchronną klęskę. Adolf Hitler wraz ze swoimi najbliższymi współpracownikami ukrywa się w bunkrze w podziemiach Kancelarii Rzeszy. Wśród „świty” wodza znajduje się Traudl Junge, ostatnia sekretarka Hitlera. To jej wspomnienia posłużyły do przedstawienia ostatnich, spędzonych w izolacji, dwunastu dni życia wodza upadającej III Rzeszy. Te dramatyczne dni wzbudzają tak wiele kontrowersji i domysłów jak żaden inny etap biografii Hitlera. Co naprawdę wydarzyło się dziesięć metrów pod ulicami Berlina?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…