Dramat 1987

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 717 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1987 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Serial opowiada losy rodziny Forresterów, którzy są właścicielami Forrester Creations - największego imperium mody w Los Angeles oraz rywalizującej firmy - Spectra Designs, na czele której stoi Sally Spectra.
Historia dzieje się na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku w Nowym Jorku. Bud Fox (Charlie Sheen) to młody makler pracujący na giełdzie Wall Street. Fox marzy by dostać się na szczyt finansjery, ale świat biznesu, w którym się obraca, nie jest taki kolorowy i fajny jak mu się wydawało na pierwszy rzut oka. Z czasem poznaje inny świat i zaczyna robić szybką karierę dzięki współpracy z Gordonem Gekko (Michael Douglas), milionerem i spekulantem. Ale, czy sukces można osiągnąć uczciwie?
Szanghaj, początek lat 40, II wojna światowa. Dwunastoletni Jim, syn brytyjskiego dyplomaty, zostaje rozdzielony z rodzicami po wejściu wojsk. Teraz Jim jest zdany na własne siły. Jego tułaczka przez wymarłe, rodzinne miasto kończy się w obozie dla internowanych. Dziecko z dobrego domu okazuje się bardzo pojętne i szybko adaptuje się w ekstremalnych warunkach.


Lincoln Hawk (Sylvester Stallone) jest kierowcą osiemnastokołowej ciężarówki i walczy w zawodach armwrestlingu. Teraz jednak jego głowę zaprząta syn, którego nie widział od 10 lat... od urodzenia. Lincoln musi zabrać go ze szkoły wojskowej w Wirginii i zawieść do Denver, gdzie jego matka - była żona Lincolna - jest umierająca. Kobieta pragnie pożegnać się z nimi przed śmiercią i sprawić by obaj poznali się i polubili. Teść Lincolna, milioner Jason Cutler, który wcześniej doprowadził do rozpadu jego małżeństwa, robi wszystko, by uniemożliwić mu kontakt z synem.
Rekrut Joker (Matthew Modine) trafia do obozu szkoleniowego, gdzie znajduje się pod komendą sierżanta Hartmana (R. Lee Ermey). Hartman jest rygorystyczny i wręcz sadystyczny w stosunku do podwładnych. Szczególnie surowo odnosi się do szeregowego Pyle'a (Vincent D'Onofrio), który nie wytrzymuje presji i popełnia samobójstwo. Po rygorystycznym szkoleniu rekruci trafiają do Wietnamu.
Rok 1963. Młoda Frances (Jennifer Grey) wraz z rodzicami i siostrą Lisą (Jane Brucker) spędzą wakacje w ekskluzywnym pensjonacie. Poznaje tam dwójkę instruktorów tańca - Penny'ego (Cynthia Rhodes) oraz Johnny'ego (Patrick Swayze), którzy przygotowują się do pokazu tanecznego. Wkrótce okazuje się, że kobieta nie może wziąć udziału w nim udziału. Frances, choć nie potrafi tańczyć, proponuje, że ją zastąpi. Rozpoczyna intenrywny trening pod okiem Johnny'ego. Zakochuje się w nim z wzajemnością. Jej ojciec, szanowany lekarz, sprzeciwia się związkowi córki z tancerzem...
Akcja filmu to niemal pedantyczny zapis zbrodni. Obserwujemy brutalny mord dokonany przez młodego chłopaka na taksówkarzu. Zabija z zimną krwią, pomimo błagań mordowanego o darowanie życia. Po schwytaniu, zostaje skazany – wyrok śmierci. W czasie przygotowań do egzekucji, skazaniec wychodząc z celi śmierci krzyczy: "Proszę pana, ja nie chcę!"…

La Bamba

7,1
Historia gwiazdy rock'n'rolla Ricardo Valenzueli. Jest Kalifornia, lato 1957, młody Ricardo, mieszka z matką i przyrodnim bratem, który właśnie wyszedł z więzienia. Chłopak nie rozstaje się ze swoją gitarą. Mama, która wierzy w swojego syna zachęca go do gry. Kiedy jeden z producentów muzycznych, dostrzega Ricardo w czasie koncertu, jego kariera zaczyna toczyć się bardzo szybo.
Michael Douglas gra nowojorskiego adwokata Dana Gallaghera, który pod nieobecność żony (Anne Archer) wdaje się w namiętny romans z uwodzicielską Alex Forrest (Glenn Close). Po szalonej nocy Dan zamierza zapomnieć o przypadkowym skoku w bok, jednak Alex nie ma zamiaru zrezygnować z kochanka. Ani teraz, ani jutro... Nigdy! Nawet jeśli ceną ma być zniszczenie rodziny Dana.
Akcja rozgrywa się w połowie lat 60., w okresie prezydentury Lyndona Bainesa Johnsona, rzecznika eskalacji wojny w Wietnamie. Bohater filmu jest postacią autentyczną, choć "prawdziwy Adrian Cronauer nie był wcale tak śmieszny" - przyznał w jednym z wywiadów reżyser, który nie chciał jednak realizować kolejnego dramatu wojennego w rodzaju Czasu Apokalipsy czy Plutonu. W latach 1962-71 w wojnie w Wietnamie brały udział miliony Amerykanów, doskwierała im tęsknota za domem i rodzinami. Cronauer przybywa do Sajgonu w 1965 roku, kiedy zaostrza się konflikt wietnamski. Wzrasta liczba wojsk amerykańskich, nasilają się walki. Jako prezenter rozgłośni AFR (Armed Forces Radio) ma umilać czas walczącym żołnierzom, przekazywać najnowsze wiadomości z frontu, wreszcie podnosić morale armii. Audycja radiowa, którą prezenter zawsze rozpoczyna od przeciągłego okrzyku "Good morning, Vietnam", zyskuje coraz większą popularność wśród żołnierzy. Popularny staje się również sam Cronauer, który korzystając z konstytucyjnego prawa wolności słowa wypowiada bez ogródek swoje sądy, kpi i szydzi, nadaje zakazane dotąd songi polityczne i muzykę rockandrollową, ignoruje skreślenia wojskowego cenzora, puszczając w eter wszystkie wiadomości. Choć Adrian Cronauer jest uwielbiany przez prostych żołnierzy, staje się utrapieniem przełożonych, z którymi rozpoczyna prywatną wojnę.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…